‘गुण्डागर्दी शैली’मा वडा प्रहरी कार्यालय बैदामका सई केसी

आँधिखोला सेरोफेरो समाचार समाज

जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्की माताहतमा रहेको वडा प्रहरी कार्यालय बैदाममा कार्यरत प्रहरी नायव निरीक्षक शेरबहादुर केसीले गुण्डागर्दी शैलीमा काम गर्नेगरेको खुलासा भएको छ । प्रनानि केसीले बैदाम प्रहरीको कार्यक्षेत्र लेकसाईडमा मदीरा सेवन गरि साथीको मोवाईलमा फोन गरि तथानाम बोली प्रहरी कार्यालयमा ल्याई अभद्र व्यवहारको मुद्धा दर्ता गरि दुख दिने गरेको पाईएको हो ।

प्रसनीबाट प्रनानीमा वडुवा भएर दारु पाटीको आयोजना गरी सोही पाटीमा सहभागी भएका प्रनानी केसीले आफ्नो फोनमा पटक पटक फोन गरेको केसीका साथी आकाश काफ्लेले जानकारी दिए । वडा प्रहरी कार्यालय बैदामले एक जनालाई मात्रै मुदा दर्ता गर्नुभन्दा मदिराले मातेका प्रनानी केसी, उनका साथी काफ्ले र लफडामा सहभागी शिव गुरुङ गरी तिनै जनालाई मुद्धा दर्ता गर्नुपर्ने थियो तर त्यसो नभई सई केसीको इशारामा गुरुङलाई मात्रै अभद्र व्यवहारमा मुदा दर्ता गरिएको थियो ।

समाचारमा उल्लेखीत घटनामा आफु सहभागी नभएको प्रनानी केसीले जानकारी दिए । उनले आफुले पाटीको आयोजना पनि नगरेको र मंसिर २९ गते राती गुरुङले आफुलाई पटक पटक फोन गरेर तनाव सहित दुख दिएको बताए । प्रनानी केसीले अनुसन्धान गर्न भन्दै पहिल्यै चोरी केशमा ४ वर्ष जेल सजाय भुक्तान गरिसकेका तनहुको डुम्रेबाट एक मानिसलाई ट्याक्सीको डिक्कीमा राखेर बैदाम ल्याएर दुख दिएका छन् । त्यसैगरी उनले लेकसाईडमा अवेर सम्म पसल खेलेको आरोपमा होटलका म्यानेजरलाई हिरासतमा लिएका थिए ।

यस घटना तथा सम्बन्धीत अन्य घटनाबारे आफुलाई केही थाहा नभएको वडा प्रहरी कार्यालय बैदामका प्रहरी नायव उपरिक्षक राजेन्द्र श्रेष्ठले बताए । प्रनाउ श्रेष्ठले आफुलाई थाहा नै नदिई प्रनानी केसीले म्याद थपको लागि प्रकृया अगाडी बढाउने गरेको जानकारी दिए । पछिल्लो समय वडा प्रहरी कार्यालय बैदामले आफ्नो कार्यक्षेत्र भित्र केही राम्रा कामहरु गरेपनि लेकसाईडका व्यवसायीहरुलाई अनावश्यक दुख दिने गरेको उनै व्यवसायीहरुको भनाई रहेको छ ।

प्रहरीले एक केशमा ल्याउने र अर्कै केशमा मुद्धा दर्ता गर्नेगरेको समेत पाईएको छ । प्रहरीले दैनिक रुपमा ३० देखी ४० जनाको संख्यामा अपराधीहरु समाउने गरेको तथ्यांक रहेको छ । प्रहरीको हिरासत सानो तथा साघुरो हुदाँ सुत्न समेत नमिल्ने ठाउमा की बस्नु पर्ने, की उठ्नुपर्ने बाध्यता रहेको छ । त्यतीमात्रै नभएर हिरासतमै मदिरा र गाजाको समेत प्रयोग हुने गरेको नाम उल्लेख नगर्ने शर्तमा एक थुनुवाले बताए ।

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *