सुरक्षा बैठकमा क्रसरको चर्चा ः तनाव भयो, रेष्ट गर्ने भन्दै एसपी शर्मा पोखरा प्रस्थान

आँधिखोला सेरोफेरो समाचार समाज

पुतलीबजार नगरपालिकाको कार्यालयले पुतलीबजार नगरपालिका १४ लामागेमा लामा कन्ट्रक्सनलाई अबैध क्रसर उद्योग स्थापना गर्न अनुमति दिए सगै जिल्लाको सुरक्षा बैठकमा चर्चा भएको छ । लामागेमा अबैध क्रसर उद्योग स्थापना तथा अबैध उत्खनन् हुदा जिल्ला प्रशासन कार्यालय मौन बसेको छ भने जिल्ला प्रहरी कार्यालय भने सुरक्षामा खटिएको हो ।

विपदमा परेकाहरुलाई राहात दिने तयारीमा बसेको सुरक्षा बैठकमा पालिकाले अबैध क्रसर र अबैध उत्खनन् गर्दा सरोकारवाल निकायहरु मौन बसेकोमा बैठकमा सहभागि एक सदस्य असन्तुष्टी जनाएका थिए । उनको जिज्ञासामा प्रहरी उपरिक्षक शालिग्राम शर्माले पुतलीबजार नगरपालिको बचाउन गरेको बैठकमा सहभागि उनले बताए ।

बैशाख १६ गते पुतलीबजार नगरपालिकाको कार्यपालिका बैठकले लामागेमा पुलको मापदण्ड विपरीत अबैध क्रसर राख्न लामा कन्ट्रक्सनलाई अनुमति दिएको थियो । नेपालको कानुनमा वनजंगल, घनाबस्ती, पुल र स्कुलको पाच सय मिटर भित्र क्रसर राख्न नपाईने व्यवस्था भएपनि पालिकाले कानुनको खिल्ली उढाउदै अबैध उत्खनन् र क्रसर राख्न अनुपति दिएको छ ।

सुरक्षा बैठकमा एसपी शर्माले तनाव भएको र तनाव व्यवस्थापन गर्न आफु केही दिनका लागि पोखरा लाग्ने बताएका थिए । पालिकाले क्रसर राख्न र उत्खनन् गर्न अनुमति दिएकोमा प्रहरी र प्रशासनको चौतर्फी विरोध भएको छ । आँधिखोला दोहन र मापदण्ड विपरीत क्रसर उद्योग स्थापना हुदाँ समेत प्रहरी र प्रशासन मौन बस्नु आर्थिक चलखेल भएको हुन सक्ने संर्घष समितिका अग्नीप्रसाद भण्डारीको अनुमान छ ।

पुतलीबजार नगरपालिकाले पुतलीबजार नगरपालिका १ शिक्षाचोक देखी बहाकोट सम्मको सडक कालोपत्रेको लागि टेण्डर आवाह्न गरेको थियो । सोही आयोजनामा आवश्यक पर्ने निर्माण सामाग्री पालिकाले व्यवस्था गर्नुपर्ने भएकाले उत्खनन् र क्रसरका लागि अनुमति दिएको पालिकाले जनाएको छ ।

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *